Instrukcja: jak bezpiecznie usunąć ciążę w domu

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) poleca dwa leki służące aborcji domowej: Mifepristone i Misoprostol. Obydwa znajdują się na liście niezbędnych lekarstw. Ich połączenie stanowi najbezpieczniejszy i najbardziej skuteczny sposób na usunięcie ciąży do 12. tygodnia.

Dlaczego w takim razie powszechnym jest przekonanie, że aborcja medyczna jest niebezpieczna? Dlatego, że nie wszystkie tabletki pochodzą z zaufanego źródła i są nie zapieczętowane. Dodatkowo niestety, część osób w ciąży, które szukają informacji dotyczących aborcji trafiają na strony próbujące ich oszukać. Utrudnia to już i tak ciężką sytuacje, biorąc pod uwagę, że owe osoby muszą borykać się z brakiem wyczerpującej pomocy ze strony państwa w ramach użycia tych leków.

Jak bezpiecznie i skutecznie przeprowadzić aborcję medyczną:

Mifepristone i Misoprostol

Jeśli twoja ciąża trwa krócej niż 12 tygodni oraz posiadasz Mifepristone i Misoprostol, prosimy zapoznaj się z instrukcją poniżej:

  1. Połknij jedną tabletkę Mifepristone,
  2. czekaj 24 godziny,
  3. po tym czasie włóż pod język 4 tabletki Misoprostolu i trzymaj je tam przez 30 minut aż się rozpuszczą,
  4. wypluj resztki.

Jeśli krwawienie jest mniejsze niż oczekiwałaś/eś i cię to zaniepokoiło, możesz po trzech godzinach ponownie włożyć dwie pozostałe tabletki Misoprostolu pod język, trzymać przez 30 minut i wypluć resztki.

Możesz to powtórzyć maksymalnie do pięciu dawek.

Sam Misoprostol

Jeśli masz przy sobie tylko Misoprostol, będziesz potrzebować 12 tabletek Misoprostolu. Instrukcja dla tej procedury znajduje się poniżej. Pamiętaj, są to zalecenia tylko dla osób poniżej 12. tygodnia ciąży.

  1. Na początku włóż pod język 4 tabletki Misoprostolu (200mcg) i czekaj 30 minut do momentu aż się rozpuszczą. Wypluj resztki (zwłaszcza jeśli zażyty został Oxaprost lub Arthrotec).
  2. Dokładnie powtórz czynność po trzech godzinach.
  3. Powtórz ostatni raz po trzech godzinach.

Bardzo ważnym jest wzięcie kolejnych dawek nawet jeśli już krwawisz. Zabezpieczy to skuteczność przeprowadzanej aborcji. Jest to również profilaktyka przeciwko potencjalnym powikłaniom.

Tabletki wywołujące aborcje z Women on Web

Jeśli usługi bezpiecznej aborcji są poza twoim zasięgiem, wypełnij konsultacje online albo wyślij maila na info@womenonweb.org. Women on Web jest telemedycznym serwisem zapewniającym bezpieczną aborcję, która jest nadzorowana przez licencjonowanych doktorów i doktorki. Bela Gunatra, doktorka i badaczka z WHO potwierdza, że tabletki aborcyjne z Women on Web są bezpieczne. Women on Web nie tylko zapewnia wsparcie i niezbędne informacje na temat aborcji, ale także przeprowadziło i przeprowadza szereg badań naukowych. O organizacji pisało wiele międzynarodowych mediów.